Mountainboarding
Snowboarding
  Akcie  |  Mountainboard  |  Snowboard  |  Organizácia  |  Galéria  |  Linky  |  Kontakt


Krivan

Cas: 21-23.04.2006
Ludia:Výstup na Kriváň na záver sezóny bol dlhodobý nápad Andyho a Toudyho, takže som sa iba pridal, že nech ma vezú organizujú. Už odchod bol problematický, Andyho ť minút bolo tradične 30 a ja som zasa zlyhol vo v zabezpečení záznamového média – spolahol som sa nie na zámok na skrini ale na kolegyňu.

Do mista prespania, Liptovksje Tepličky sme dorazili v riandom hracom čase, nasledovali povinne 2 piva (niektorí chceli viac, ale zakaz je zákaz) a vstavanie o 5,30. K Trom studničkám sme prišli v poriadku a po nahodeni výstroje začala sranda. Najskôr Andrej dôkázal, ako dôkladne nepreštudoval mapu, takže sme sa ubrali niekm vprdel, potom sa prepadol do vody, takže sa musle ísť prezuť. Keď sa vrátil, tak po 5 minútach šlapania po kolená v snehu usúdili, že bez snežníc to nepôjde, tak išli k autu 2 krát. Kobečne sme sa rozbehli, išli sme po červenej na Štrbské , pri Jamskom plese, kde sme mali odhliadnuc od Andyho návratov dobrý čas, sme sa napojili na modrú smerujúcu na Kriváň s časom 2h. Následny výstup bol pokojný, pod Malým kriváňom čakalo prvé horšie stúpanie. S radosťou sme yistili, že poľská skupinka, ktorá išla po zelenej primo na Kriváň, je už na vrchole, bez akejkoľvek výstroje, pričom my sme tak v polovici.

Zaznamenali sme aj troch skialpinistov, ktorí si veselo jazdili v žlabe a šlapali hore, ako na zjazdovke. Pre nás týmto pádom ostal neporušený frírajd z Daxnerovho sedla, do čoho sme sa aj s chuťu pustili, sneh bol neskutočný, proste paráada. To sme však ešte netušíli aký bonus príde na záver – podľa pokynov, sme mali prejsť na konci žľabu po pravom úbočí na zelenú značku, avšak kvôli polomu to nebolo možné, ostalo iba zjazdiť popri potoku do doliny. Čo znamená 6x prekročit rozvodnenú, 2m široku bystrinu, spúšťať sa po kosodrevine 5m zrázom, pomaly a štýlovo padnúť do potoka (Andy), balansovať na zasnežených kmenočh padnutých stromov a neustále byť po kolená v snehu. Čistá sranda, prežili sme, cesta dole trvala 2,5 hodiny.

Auto nás čakalo neporušené, avšak po 10 minútach mi došlo, že v kufri chýba DVD prehrávač Orava, asi nejlacnejšia vec v aute. Auto bolo zamknuté, takže chlapci v Tatrách su na úrovni.

Po 9 hodinách šlapania sa nám cesta do Bratislavy javila ako dosť samovražedný nápad, tak sme utužili bratstvo s Makom v Tureckej. Bonusom bol Andyho záchvat ráno po odjazde, ked zistil, že v Tureckej nechal dekovku za !!!!!6!!!! litrov, takže sa okmažite otočme a ideme naspäť. Že pôjdeme hodinu dlhšie ho vôbec nesralo, normalne bol nepríčetný,dával aj ženské hlášky typu :Nemám si čo obliecť v pondelok do roboty!:......nakoniec všetko dobre dopadlo, flisku je Mako schopný poslať poštou......

Takže Kriváň ekšn dopadla na 1*.

Powerkiting