Mountainboarding
Snowboarding
  Akcie  |  Mountainboard  |  Snowboard  |  Organizácia  |  Galéria  |  Linky  |  Kontakt


Kalnica Mountainboarding Weekend III. 15-17.9.2006

Takze síce trošku neskôr, ale predsa a to sa rata. Tohoto ročná Kálnica bola jemne poznačená neúčasťou zahraničných nadšencov, avšak na druhej strane prišli nové slovenské talenty, čo sme velmi radi.
Začínalo sa netradične vo štvrtok, tradične sa nestíhalo a chýbali rôzne komponenty, ako napríklad plynová fľaša na čapovanie piva a kofoly. Prebehol úspešný test zvukového aparátu od Suma (touto cestou mu vyslovujem nekonečnú vďaku) k pivo sme sa naneštastie nedostali, takže RUM.
V piatok prišli prví ľudia, fľaša s CO2, prasiatko a rozne iné potrebné veci. Bol pustený aj vlek, čo s ocenili najmä naši milí mountainboardisti. Hudba šlapala, zábava tiež, prebiehal tréning a testovanie našej milej supertrate, prasa odcválalo na ražeň do koliby. Pomaličky sme sa prepracovali k večeru, začalo správne kalenie ako sa na Kálnicu patrí, takže k tomu moc nenapíšem, kedže si moc nepamatam :-)
Sobota sa niesla v podonom duchu, akurát sa jazdenie bralo vážnejšie, kedže pretek sa blížil a nikto si necchel spraviť hanbu. Lucinka priebežne začala s varením tradičného ghoulashu a Ifco vyhlásil oficiálny tréning. Do hlavnej súťaže sa prihlásilo celkovo 8 súťažiacich, z toho jeden zahraničný, išlo sa vo dvojiciach na dve kolá. V tomto kole išli 3 jazdy iba Ondra s Yurom, ostaní chaloši postupili ako nož cez maslo :-) Celkovým víťazom sa stal čierny kôň preteku David, ktorý aplikoval osvedčenú metódu "budúci víťaz nepije" a odniesol si tak väčšinu hodnotných cien. Nasledovalo už iba pojedanie gulášu, popíjanie pivka ačakanie na veČerný bonbońik v podobe pečeného prasaťa.

Zaujímavým spestrením sobotného večera bol prúd návštevníkov z neďalekej koliby, ktorí mali záujem iba o cigarety a vodu, ponúknutým prasaťom však nepohrdli. Záver večera, či už vlastne ráno patrilo Radovi (Danovi?), ktorý nádherne zalomil medzi reprákmi a ani Slipknot na plné ho neprebral, resp. keď začal opäť rozprávať, tak sa nám zdôveril, že hudbu síce počul, ale nevládal sa pohnúť.

A nakoniec video od Martina z Kalnice.

Powerkiting