Mountainboarding
Snowboarding
  Akcie  |  Mountainboard  |  Snowboard  |  Organizácia  |  Galéria  |  Linky  |  Kontakt


Krížna

Cas: 09-11.02.2007
Ludia:
Prvá tohtoročná návšteva v Treckej u Maka mala zábavný už začiatok. Ubytko na víked vybavil krčmár na telefonickú objednávu. Keď sme sa v počte 9 dovalili do Tureckej cca o 21.00, vyšlo najavo, že Makovi akosi zlyhava pamäť, je piatok večer a nemáme kde spať. Nakoľko je však Mako človek schopný a navyše miestny poslanec, do 15 minút nás umiestnil do lukratívenj obecnej chaty na Salaškách. Táto radostná správa sa následne zapíjala cca do 04 obľúbenou malinovou liehovinou.

Sobotné ráno sme sa inšpirovali sledovaním filmu First Descent, načo o 10 vyrazili prví jedinci na svah. V hornej časti svahu bola hustá hmla, sneh mokrý, bufetári ústretoví, takže celkovo bolo príjemne, až nato, že Yura nafasoval plechovkové pivo, na ktorom po skonzumovaní polovice objemu identifikoval myšací výkal, ktorý mu po reklamácii bufetár ochotne rozotrel servítkou po celokm obvode plechovky!

Jemne sa zlepšila sitácia s vlekmi, ale naozaj iba jemne – oba krátke približovacie vleky boli predĺžené a teda už nebolo treba šľapať do kopca.

V reštaurácii sme boli aktívne zastúpení Lucinkou, ktorá pri prvej jazde vlekom skončila v lese a driapala sa von skoro hodinu, takže lyže krátko po obede zabalila a premiestnila sa do krčmy k Makovi. Všetko prebiehalo kóšer, iba večer Bob akosi netrafil späť na chatu. Ifco a spol. a ho vydali hladať, zlanárili aj ratrakára a nakoniec našli Bobíka, ako sa akurát potáca z lesa von. Chaloš už vraj bol chvíľu pripravený nato, že sa spolahne na svoju extrem výbavu a prespí v lese, ale nakoniec inštinkt zvíťazil a vyliezol z lesa von na zjazdovku, kde bol nájdený.

Podvečer sa osadenstvo rozdelilo, polka spala, druhá odišla do Starých hôr na žranicu, pretože Mako bol už vybrakovaný. Nasledovalo decentné pitie pivka na chate, pozeranie Crnej mace bialeho macora – Je elegantný ako upír! – Andrejove expresné sčervenanie od 5 rumov za 15 minút. Ifco, Bob a Yura dávali do 03 wormosow na projektore, pričom alltime šampión Yura utrel hubu.

Nedeľa bola oddychová, osadenstvo sa pripravovalo na nový pracovný týždeň, nakoniec aj v aute cestou naspäť reprízovaním First Descentu.

Powerkiting