Mountainboarding
Snowboarding
  Akcie  |  Mountainboard  |  Snowboard  |  Organizácia  |  Galéria  |  Linky  |  Kontakt


Chopok juh

Cas: 23-25.02.2007
Ludia:
V dôsledku víkendových skialpáckych pretekov na nás nevyšlo ubytko v horskom hoteli Kosodrevina (mimochodom stále plesnivom), tak sme zakotvili v Brezne u starej známej p. Bruzmanovej. Ifco na cestu obetvaol svoju lásku – premium box od výrobcu bratislaveského samoseru, firmy Stein – 5x Stein 10 a jedna Špeciál tmavá 14. Tri hodinky ubehli rýchlo, ubytovali sme sa a vyrazili do Brezna. Najskôr to bol Eagles s koštovkou Jelínek višňovice za 75, ktorá však stála za prd, čistý lieh bez chuti. Nasledovala Bombura a metal jukebox, kde sme posedeli, popočuvali a postupne vypadli spať. Ifco na nás nechcel počkať a kedže naňho doľahla cela sila desiatch pív a viacerých poldeci, tak sa z čuleho a super priateľského stal ospalý jedinec. Problém s kľúčami od vchodu ubytovne sme nevyriešili, po našom príchode Ifco na izbe nebol, ale nichto už nemal silu ho hľadať, nakoniec sa našiel ráno sám, dal si samotku v aute, ktoré dokázal nielen obliť,ale aj ošťať! (fľak na dverách je ešte aj po týždni. pozn. ed.)

Sobotné ráno bolo napodiv najťažšie pre Vladkicka, ktorý trpel buď rannou konzumáciou joghurtu alebo večernými tmavými Steigerami, z obsahu jeho žalúdku na parkovisku pri Trangoške sa to úplne presne určiť nedalo.

Chopok bol komplet zahalený v hmle, viditeľnosť 0, Andy, Zuzka, Yura išli peši na Kamennú chatu, Lucinka a Zuzska ostali na Lúčkach, zbytok sa preháňal voľne v hmle. Na chate bolo akosi viac ľudí, ako je zvykom, asi v dôsledku nového vleku, ktorý umožňuje nielen prechod na severnú stranu, ale aj príjazd na Kamienku bez šľapania a námahy. Kvalita neskutočného bylinného čaju ako aj gulashu a buchty Chopok ostala naštastie zachovaná. Bonusom bol Yurov zjazd, prvý krát na novej 192cm doske, čo bola skúška ohňom, pri ktorej mu ohoreli nohy po kolená.

Večera v pizzeri Barbaricum bola bonus (pochvala patrí Vladkickovi), následne aj tour de pub v Brezne, ktorá vyvrcholila návšteovu klubu Magic – kto nebol nepochopí. Brezno bolo totiž celé vymreté kvôli koncertu Lavagance (ethno techno future retro + 4 ďaľšie popisy) tak sme boli v Magicu sami s čarodejníkom na stene. Tento večer skončil počestne, čo bolo aj dobré z hladiska nasledujúceho dňa.

V pláne bol výstup zo Srdiečka na Kosodrevinu a následný prechod na Štefánikovu chatu. Už na základni to vzdala Ivona zhodnotením svojej výbavy, takže pokračoval iba Lucinka, Zuzka, Ifco, Yura, Andy. Kosodrevina bola zmáknutá za pár minút, nasledovali raňaky a porada pred traverzom popod Ďumbier. Zuzka mala jasnú predstavu že je to prechádzka na 1.5 hodiny, Ifco od nejakého známeho vysondoval niečo podobné, takže sme sa rozohli vyraziť, o 12, nech sme o 14 na Štefáničke. Čo čert nechcel, akosi sa nedarilo nájsť ten vyšľapaný chodník, tak sme sa jemne bordili v sniežiku. Po hodinke GPS stále hlásilo rovnaku vzdialenosť, po 2 sme neboli ani v polovici, nikde nič nebolo vidno, zmizla aj kosodrevina, boli sme na veľkej bielej pláni upostred ničoho, GPS zožralo baterky. Vedúca dvojica Ifco Andy zhodnotila sitáciu ako rizikovú, tak vystúpali na hrebeň, kde fajnovo fúkalo, ale aspoň už bola jasná cesta niekam. Celkovo nám to trvalo 4 hodinky, čo je fakt úctyhodný výkon, baby občas vyzerali, že už majú namále, ale prekúsli to. Potom boli už iba rumíky na chate a zjazd veselej trojice Zuzka, Ifco, Andy. Yura v rámci bezpečného príchodu na Trangošku išiel peši s Lucinkou a definitívne si upravil kondičku celodenným nosením snoubordu na chrbte.

Spolčnosť na Trangoške bola veselá, pili sa tiež rumíky a pivečká, takže domov sme dorazli až niekedy pred polnocou. Ale že sme vôbec dorazili. ?))

Powerkiting