Mountainboarding
Snowboarding
  Akcie  |  Mountainboard  |  Snowboard  |  Organizácia  |  Galéria  |  Linky  |  Kontakt
Slovensko
Čertovica
Pri snehových správach v zime vždy uvádzajú výborné podmienky, ale je to klam, pretože tie sú zvyčajne iba na úbohej, ale umelo zasnežovanej pomičke, kdežto kvalitný svah, Čertova svadba potrebuje výdatné prírodné sneženie. Čertovica sa oplatí, má dobrý sklon a človek si môže vybrať medzi upraveným a neupraveným svahom..


Chopok juh
Pre náročných. Lacné lístky, neupravené strmé svahy a bubny, ako sa vyznáš, tak nájdeš aj fajnový hlboký sneh.


Chopok sever – Jasná
Stredisko s najvyššími cenami na Slovensku (poslednú sezónu 2003/2004 bol celodenný lístok stále za 800sk ). Je plné zahraničných turistov, nová 6 sedačka absolútne prepĺňa svah luďmi – posledne jedna jazda na Záhradkách trvala cca 45 minút. Ked je dostatok snehu, tak poskytuje aj dobré free-ride možnosti, avšak to si človek musí vyšlapať.


Kubínska hoľa
Má dve časti, náročnejšiu hornú a ľahšiu dolnú, obe sú obsluhované 2 pomami. Celkovo je to stradisko s nižšími cenami a nenáročnou zjazdovkou, po lese sa moc jazdiť nedá, úplne stačí jedna návšetva za sezónu.


Malinô Brdo
Zaujímavý je vlastne svah úplne vľavo. Ten pravý (hlavný) je upravený a zahltený ľudmi z novej sedačkovej lanovky. Ľavá časť je obsluhovaná pomou a starou kotvou, býval tam aj hlbší sneh, najmä popri lese.


Martinské hole
Dlho sa tam drží sneh, akcie počas Veľkej noci sú tradičné. Sú vhodné skôr lyžiarov – priame a nenáročné svahy, jediný náročnejši je svah+poma č. 4, ktorý sa však púšťa iba keď je veľa ľudí a je krátky – kolo trvá tak 3 minúty. Majú snowboardový park.


Skalnaté pleso
Drsný svah pre dobrých lyžiarov, snehodoskári si tú masu bubnov nevychutnajú, skryté kamene sú celkom nebezpečné.


Šachtičky
Príjemné menšie stredisko, kde si každý môže vybrať podľa svojich schopností. Ceny sú relatívne nízke, jediný problém su pomalé vleky, takže keď je v rade 20 ľudí tak sa už čaká dlhšie. Freeride moc nehrozí.


Štrbské pleso – Solisko
Predražená nudná zjazdovka, ktorá človeka vôbec nepustí mimo upravený svah, asi najväčšim zážitkom môže byť zjazd popri trati horskej električky až dole do Štrby.


Veľká Rača – Oščadnica
Pekne spravené stradisko, so stredne obtiažnymi svahmi, ľahká je Dedovka, strmšia Marguška. V stredisku sa vlekári fakt starajú, po tejto stránke je to asi „naj“ stredisko na Slovensku. Ceny niesú prehnané, je to tak akurát, v Oščadnici sa dá naslepo zohnať ubytko za 250sk.
Powerkiting